Jos tuntuu, ettet voi, kehtaa tai uskalla tulla ns. taviskursseille, koska koirasi haukkuu tai räyhää toisille osallistujille, tämä kurssi on suunniteltu juuri sinua varten! Häiriöherkät rähjäroopet ja -raisat nauttivat myös treeneistä ja yhdessä tekemisestä, mutta tavallisille, neljän - viiden hengen ryhmäkursseille osallistuminen voi olla haastavaa, stressaavaa tai jopa mahdotonta. Siksi suunnittelimme näille rakkaille erityisotuksille oman kurssin, jossa pääsee paitsi treenaamaan erilaisia harrastuslajeja, myös opettelemaan ryhmässä toimimista.
Kurssille otetaan vain 3 koiraa ja tilaa jaetaan sermeillä niin, että jokainen saa oman rauhallisen nurkkansa. Kurssi myös järjestetään Gunnarlassa, jotta kaikilla on varmasti tarpeeksi tilaa!
Jokaisella tunnilla opetellaan ja vahvistetaan taitoja, joilla ryhmässä toimiminen saadaan helpommaksi ja sujuvammaksi. Tämän lisäksi treenataan eri harrastuslajeja, kuten esimerkiksi rallya, tokoa tai nosea, osallistujien toiveiden mukaisesti.
Kesto: 5 viikkoa
Ryhmäkoko: 3 koirakkoa
Lue lisää...Lue vähemmän...