TOKOjatko

Ajanjakso
22.01. - 19.02.25
 
Kategoria
 
Ajat
keskiviikkoisin, 19:30-20:30
 
Sijainti
Sampokuja 3, Muijala
 
Runko
5 käytäntötuntia
 
Hinta
EUR 135.00 (sis. alv. 25.5%)
 
Kouluttaja
 
Osallistujat
maks. 5Vain yksi paikka jäljellä!
 
Maksu luontoisetupalveluilla sallittu
ei
 
Koulutuspäivät
22.01.
29.01.
05.02.
12.02.
19.02.
 

TOKO eli tottelevaisuuskoulutus on mukava harrastus, jonka ei maineestaan huolimatta tarvitse olla ryppyotsaista ja vakavaa puurtamista vaan joka on parhaimmillaan iloista ja rentoa yhdessä tekemistä.  

Viiden kerran jatkokurssiola jatkamme alokasluokan liikkeiden harjoittelua, alamme rakentaa niistä kokonaisia liikesuorityksia ja aloitamme myös joidenkin AVO luokan liikkeiden harjoittelun. 

Lisäksi kehitämme tuttuun tapaan koiran oppimistaitoja ja kouluttajan koulutustaitoja, rakennamme palkkaukseen ja harjoitteluun liittyviä rutiineita, ja tätä kautta luomme pohjaa harrastuksen jatkamiseen.

Kurssi sopii tokon alkeiskurssin käyneille tai vastaavat tiedot omaaville koirakoille. Kurssille ovat tervetulleita kaiken kokoiset ja -rotuiset koirat ikään katsomatta. 

  • Sisältö: käytännön harjoitukset, kirjallinen materiaali sekä Miten koira oppii -verkkoluento, johon saat linkin kurssikirjeen mukana.  
  • Kesto: 5 viikkoa
  • Ryhmäkoko: Kurssille otetaan max. 4 koirakkoa.



Lue lisää...Lue vähemmän...
Kurssiin ilmoittautuaksesi, ilmoita tietosi tai kirjaudu sisään, jos sinulla on jo tili
Tai kirjaudu sisään Google:in, Facebook:in, Twitter:in tai Linkedin:in kautta